نتورک پلاس ( Network plus) چیست؟

نتورک پلاس ( Network plus) چیست؟ 267 230 Vahid Sadatpour


نتورک پلاس ( Network plus) چیست؟ | آموزش نتورک پلاس

نتورک پلاس ( Network plus)

سلام، بعد از مدتی توقف تصمیم گرفتیم اموزش‌های شبکه را با نتورک ‌پلاس ( Network Plus ) شروع کنیم. امروز و در این مقاله قصد داریم شما را با مفاهیم اولیه‌ی مورد نیاز دوره اشنا کنیم.

نتورک پلاس چیست ؟

به هر شاخه و رشته ای که بخواهید وارد شوید، از موسیقی گرفته تا ورزش و علوم کامپیوتری لازم است تا ابتدا الفبای آن را بیاموزید و الفبای شبکه های کامپیوتری دوره نتورک پلاس ( Network Plus ) می باشد.

در این دوره شما با تمامی مفاهیمِ پایه ای شبکه آشنا می شوید و پس از اینکه از این دروازه عبور کردید، وارد دنیای گسترده تری از شبکه های کامپیوتری می شوید که شامل زیر شاخه های فراوانی است.

حال حق انتخاب دارید و بطور جزئی تر می توانید وارد شاخه مورد علاقه خود شوید، مثلا یکی از دوره های شبکه مانند مایکروسافت، سیسکو، میکروتیک، شبکه های وایرلس و یا غیره را بدون واهمه برای یادگیری و تسلط انتخاب کنید،

چرا که با یادگیری مفاهیم مدرک Network Plus  قدرت یادگیری ادامه مسیر شبکه های کامپیوتری و مباحث پیشرفته شبکه در شما بوجود می آید، اما اگر غیر از این باشد؛ بدون تردید یادگیری دوره های بعدی دشوار خواهد بود.

خب حالا که اهمیت دوره نتورک پلاس را فهمیدیم میتوانیم اولین جلسه از دوره اموزشی نتورک پلاس را اغاز کنیم.

همانطور که در مقاله‌ی مفاهیم شبکه گفتیم

به طور کلی در ساده‌ترین حالت ممکن شبکه به معنی ارتباط یکپارچه بین کامپیوتر و دستگاه‌های دیگر  نظیر پرینتر ها و مودم ها و … است.

در شبکه، کامپیوتر ها به یکدیگر متصل میشوند و به زبان پروتکل ها با یکدیگر صحبت می‌کنند. در این ارتباط در یک سو سرویس دهنده و در سوی دیگر سرویس گیرنده قرار می‌گیرد. به طور کلی می‌توان شبکه را این چنین تعریف کرد.

شبکه چیست؟

 مجموعه دو یا چند کامپیوتر که بتوانند با هم ارتباط داشته باشند و منابع خود را در اختیار دیگری قرار دهند را شبکه مینامند.

که با هدف‌های مختلفی به وجود امد که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم.

  1. سادگی در انتقال داده‌ها
  2. اشتراک منابع نرم‌افزاری و سخت‌افزاری
  3. صرفه‌جویی در هزینه‌ها
  4. افزایش اطمینان
  5. از بین رفتن بُعد فاصله

در ادامه در مقاله بعد شما را با انواع شبکه‌های کامپیوتری از لحاظ جغرافیایی آشنا میکنیم. پس مدرسه اشتغال شهر قدس را دنبال کنید.