۱۱ راه برای افزایش فالوور اینستاگرام(فالوور واقعی)

۱۱ راه برای افزایش فالوور اینستاگرام(فالوور واقعی) 267 230 Vahid Sadatpour


۱۱ راه برای افزایش فالوور اینستاگرام

افزایش فالوور اینستاگرام

اینستاگرام به سرعت از یک برنامه سرگرمی برای کودکان به یک گزینه جدی برای بازاریابی محتوایی ، فروش، شبکه سازی و یک ابزار عالی جهت ایجاد مخاطب برای اشخاص و یا برند ها تبدیل شده است. یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در سرتاسر کره زمین است و آمار بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر فعال در ماه و به اشتراک گذاری ۶۰ میلیون تصویر و ۱٫۶ بیلیون لایک در روز را به ثبت رسانده است. برای افزایش فالوور اینستاگرام ، با مدرسه اشتغال همراه باشید.

میبینید چقدر شگفت انگیز است؟ نرخ مشارکت کاربرانِ برند ها در شبکه های اجتماعی معمولا کمتر از ۰٫۱ درصد است اما اینستاگرام از تمام شبکه های اجتماعی پیشی گرفته است. طبق آمار منتشر شده از وبسایت Forrester در سال ۲۰۱۴، نرخ مشارکت برند ها در اینستاگرام به شکلی خارق العاده، ۵۸ برابر بیشتر از فیسبوک است!!!

افزایش فالوور اینستاگرام

شما نمیتوانید با اعداد و ارقام تصمیم گیری کنید، این فقط یک متوسط است و همانطور که اعقتاد دارم در تمام زمینه های بازاریابی نباید متوسط بود، در این مورد نیز نمیخواهم متوسط باشم. این فقط یک هدف یا یک رویا نیست.

مسلما ۵۸ برابر بیشتر از فیسبوک برای اینستاگرام عالی است، اما شما میتوانید از این بهتر را هم با اینستاگرام انجام دهید. ممکن است یک برند تجاری بزرگ باشید یا فقط به مشهور شدن در اینستاگرام علاقه داشته و هدفتان معروف شدن است. من نمیخواهم شما به طور متوسط تلاش کنید، بلکه هدفم این است که شما را به یک اسطوره در در اینستاگرام تبدیل کنم.

و شما با قرار دادن این یازده ترفند افزایش فالوور اینستاگرام در استراتژی خود، به این هدف خواهید رسید. از این ایده های جذاب برای کپشن، هشتگ ها، پروفایل و دیگر قسمت های اینستاگرام خود استفاده کرده، بدانید چه چیزی را در اینستاگرام پست میکنید. و سپس تاثیر آنها را مشاهده کرده ، بیشتر دیده شده و مشارکت بیشتری با کاربران را دریافت میکنید.

۱-هشتگ های اختصاصی خود را به شکل های مختلف اطلاع رسانی کنید

بسیار خوب است که شما هشتگی با نام #مدرسه_اشتغال ساخته اید اما چه کسی این هشتگ را میشناسد تا از ان برای به اشتراک گذاری مطالبی در مورد شما، استفاده کند؟ برای افزایش فالوور اینستاگرام، مطمئین شوید که هشتگ در پروفایل شما هست، و بعد روش را آفلاین کرده و هشتگتان را برروی رسید ها و تبلیغات چاپی خود  قرار دهید تا در فروشگاهتان یا رویداد هایی که به کسب و کارتان مربوط میشوند، نمایش داده شود.

افزایش فالوور اینستاگرام

اگر به تلویزیون یا رادیو دسترسی دارید، به مردم توصیه کنید تا از هشتگتان استفاده کنند. با برگذاری کمپین های آنلاین و آفلاین و قرار دادن هشتگتان در وبسایت، شبکه های اجتماعی و هر گونه پروفایلی، مردم را به استفاده از آن مشتاق کنید. منتظر نباشید که مردم هشتگتان را پیدا کنند!

۲-در استفاده از هشتگ ها خلاق باشید

وقتی نوبت به ایده های ناب در کپشن های اینستاگرام میرسد، برای افزایش فالوور اینستاگرام باید خلاق بوده و فقط به دنبال کلمات یا هشتگ ها نباشید. مطمئنا شما میخواهید از این دو استفاده کنید، اما کلمات و هشتگ ها را ترکیب کرده و به عنوان بخشی از داستان خود از آنها استفاده کنید. خنده دار، طعنه آمیز یا عصبانی کننده باشید، اما خواهشا خسته کننده نشوید. کمپانی wework در ترکیب هشتگ ها و کلمات بسیار خلاقانه است و همچنین از یک ترکیب جالب از انها استفاده میکند.

افزایش فالوور اینستاگرام هشتگ

۳-در مکالمات بزرگ و پرطرفدار شرکت کنید

برای هر پست، از ترکیبی از هشتگ های بسیار پرطرفدار و مربوط به آن پست استفاده کنید، مثلا برای یک شرکت که صندلی های چوبی میسازد، از هشتگ #چوب #کار_چوبی استفاده کنید. در کل، در هر صنعتی که فعالیت میکنید، از هشتگ های پر مخاطب آن صنعت در پست های خود استفاده کنید.

افزایش فالوور اینستاگرام

هشتگهای بسیار خاص، مانند کلمات کلیدی که دارای عمر بیشتری هستند عمل میکنند و افراد خاصی که مد نظر شما هستند را به سمتتان سوق میدهند. اما هشتگ های جهانی که پر مخاطب هستند مثل #instagood, #tbt, #photooftheday باعث میشوند که افراد بیشتری شما را ببینند و با شما آشنا شوند. برای افزایش فالوور در یک شبکه پر سر و صدا مانند اینستاگرام، شما به هردوی این ها نیاز دارید.

۴- بیشتر قسمت های bio خود را لینک قرار دهید

نخستین قدم، پروفایل اینستاگرام شماست. آیا واقعا میخواهید bio شما تا ابد تنها شامل لینک به وبسایتتان باشد؟؟!! چه خسته کننده… حداقل هفته ای یک بار لینک های موجود در bio خود را به محبوب ترین یا تازه ترین مطالب وبسایتتان تغییر دهید تا ترافیک قابل توجهی را جذب وبسایت خود کنید.

۵- کپشنتان را با توضیحات کامل کنید

یک تصویر به اندازه هزار کلمه ارزشمند است، اما شما نمیتوانید منکر اثر بخشی کلمات شوید. national Geographic در استفاده از متون به همراه تصاویر بسیار عالی عمل کرده و با این کار مشارکت و اشتراک گذاری بسیار زیاد کاربران را به دست آورده است. در حالی که بیشتر برند های قدیمی مثل مگس بر زمین افتاده اند، national Geographic در سرتاسر دنیای دیجیتال رشد کرده و تبدیل به یکی از برند های موفق اینستاگرام با بیش از ۵۰ میلیون فالور شده است.

افزایش فالوور اینستاگرام

همانند بقیه ی ترفند های اینستاگرامی که برای افزایش فالوور اینستاگرام مطرح میکنم، این ترفند نیز باید در استراتژی شما قرار گیرد و کار برروی آن را خیلی سریع آغاز کنید. اما نگران نباشید، ممکن است در ابتدا کمی سخت به نظر بیاید اما مهارت شما در نوشتن خیلی زود و پس از آنکه صدای اینستاگرامی خود را پیدا کردید، افزایش میابد.

۶- تمام تمرکز خود را به بازاریابی اینفلوئنسر ها معطوف کنید

برای افزایش فالوور اینستاگرام خود، به پروفایل تمام افرادی که به عنوان یک اینفلوئنسر(شخصی که افراد جامعه هدف شما را تحت تاثیر قرار میدهد) در زمینه تخصص شما شناخته میشوند رفته و گزینه “turn on post notifications” را فعال کنید تا هر زمان که پستی را ارسال کردند، شما نیز با خبر شوید. و سپس میتوانید به شکل عادی، با آنها ارتباط داشته و تحت تاثیرشان قرار دهید تا شخص یا برند مورد علاقه شان شوید.

افزایش فالوور اینستاگرام

۷- عکس های تان که ناخواسته برروی پروفایلتان تگ شده است را حذف کنید

اگر مایلید که تنها بهترین مطالبی که کاربرانتان در مورد برند شما تولید کرده اند را برروی پروفایل اینستاگرام خود نمایش دهید، این کار به سادگی امکان پذیر است. میتوانید تصاویری که در آنها تگ شده اید را به شکل کامل از وبسایت پاک کنید. کافی است برروی “Edit Tags” کلیک کرده و تمام تگ هایی که میخواهید حذف شوند را انتخاب کنید، ممکن است نیاز به تایید داشته باشد که با تایید شما، این تصاویر تگ شده از پروفایلتان پاک میشوند.
این هم یکه ترفند دیگر…

۸- تصاویر تگ شده را قبل از نمایش در پروفایل، تایید کنید

به منظور کنترل بیشتر برروی تصاویر تگ شده، میتوانید تنظیمات اینستاگرام خود را تغییر دهید و تصاویر تا زمانی که آنها را تایید نکرده اید، برروی پروفایل شما نمایش داده نخواهند شد. این گزینه را در “settings-> photos of you -> add manually” خواهید یافت.

افزایش فالوور اینستاگرام

هر چه فکر میکنم به نتیجه ای نمیرسم که چرا شرکت ها از این روش استفاده نمیکنند. برای جلوگیری از شرایط شرم اور و مشکل آفرین، حتما این گزینه را تنظیم کنید.

۹- ساختار اینستاگرامی خود را توسعه دهید

این ذات انسان است که میخواهد پا به عرصه بگذارد، اما مهم تر از آن، ماندگاری در این عرصه است. یک برند آشامیدنی هندی،  به نام frooti، سبکی منحصر به فرد را برای قالب پست های خود ایجاد کرده است. این سبک، به سرعت توسط هر کاربری که یک پست frooti را در فید اینستاگرام خود میبیند، قابل تشخیص است. ببینید:

افزایش فالوور اینستاگرام سبک خاص

۱۰- محلی شوید

با رفتن به صفحه جستجو و انتخاب تب مکانها، تمامی اتفاقاتی که در یک مکان خاص(از جمله مناطق مجاور، شهری که در تبلیغات مورد هدف قرار داده اید و یا حتی رویداد ها) رخ میدهد را ببینید. سپس نام محل را انخاب کرده تا تمام پستهای مربوط به آن محل را ببینید.

افزایش فالوور اینستاگرام

۱۱- درخواست های فعالیت خود را به خاطر داشته باشید

اینستاگرام هم، مانند اکثر شبکه های اجتماعی، مکانی برای مکالمه است نه محلی برای اطلاع رسانی. از کاربرانتان انتظار دارید زمانی که پست هایتان را میبینند، چه فعالیتی را انجام دهند؟ اگر نمیدانید، شروع کنید و آن را کشف کنید. یکی از صفحاتی که در این زمینه عالی عمل کرده و همواره مشارکتی بزرگ را در تصاویر خود به وجود می‌آورد، staples است. این امر، اغلب باعث میشود تا کاربران، پست های staples را مانند ویروس، در همه جا گسترده کنند.

منبع: wordstream