مشاوره آنلاین

0
مشاوره‌های موفق
0
سال سابقه کار
5/5

مشاوره آنلاین

با توجه به فقدان آگاهی از وجود مسیر های شغلی متنوع و جذاب در جامعه‌ مهندسی و به ویژه صنعت ساختمان ، اغلب دانشجویان و فارغ ‌التحصیلان تنها به مسیر های طی شده توسط دوستان و آشنایان و یا مسیر های متداول و تعریف شده‌ موجود در جامعه‌ مهندسی نظیر شرکت در آزمون نظام مهندسی و اخذ پروانه اشتغال به کار و انتظار در صف توزیع کار روی می ‌آورند. این در حالی است که مسیر های متعدد شغلی و حرفه‌ های متعدد به زمین مانده در دنیای مهندسی وجود دارند که سال‌ هاست به دلیل عدم اقبال به آن‌ ها نا شناخته مانده و بدون متولی رها شده‌ اند. شواهد نشان می‌ دهد که این مسیر های شغلی سهم قابل توجهی در ارتقا و اعتلای کشور و جامعه‌ مهندسی ایفا می‌ نمایند که در صورت بذل توجه به آن‌ ها همراستا با پیشرفت کشور ، مشکل اشتغال و بیکاری فارغ ‌التحصیلان دانشگاهی مرتفع خواهد گردید . از ویژگی‌ های اصلی این مسیرهای شغلی می‌ توان به تازگی و بِکر بودن آن‌ ها اشاره نمود که این ویژگی فرصتی استثنایی را پیش روی افرادی که در این مسیر ها گام برمی‌دارند قرار می ‌دهد. آن‌ ها می ‌توانند با هر نوع ابتکار به خلق جریانی نو در این مسیر ها نائل شده و ضمن کسب درآمدهای خاص و برخورداری از جایگاه و منزلت اجتماعی، به رهبران اصلی آن مسیر شغلی تبدیل گردند.

در این واحد در کنار شما پاسخ پرسش ‌های اساسی ذیل را جستجو خواهیم نمود.

عوامل موثر در انتخاب مسیر شغلی کدامند؟

عوامل موثر در رضایت شغلی کدامند؟

مسیر های شغلی موجود در صنعت ساختمان کدامند؟

روحیات و توانایی‌ های من متناسب با چه شغلی است؟

آیا آموزش‌ های دانشگاهی به تنهایی برای ورود به حرفه کافی هستند؟

کدام شغل را انتخاب کنم که در آینده از آن پشیمان نشوم؟

چگونه می‌ توانم در انجام وظایف شغلی خود مؤثرتر باشم؟

دانش مهندسی را باید در کدام ابعاد تقویت کنیم؟

نرم افزارهای متداول در کشور هدف کدامند؟

کدام مهارت‌های عمومی مورد توجه کارفرمایان قرار دارند؟

کدام مهارت ها و نرم افزارها در کشور هدف قابل چشم پوشی هستند؟

مسیر شغلی احتمالی من در خارج از ایران چیست؟

لازم به ذکر است، با توجه به تعدد مسیر های شغلی موجود در صنعت ساختمان و نیز تنوع ویژگی‌ های هر یک از افراد، برای هر فرد دستورالعمل منحصر به فردی برای انتخاب و طی مسیر شغلی به دست خواهد آمد.

تا حالا به ادامه تحصیل و یا مهاجرت برای یافتن موقعیت های کاری جدید فکر کردین؟‌

اگه در این خصوص نیز به اطلاعات دارید و یا اگر دنبال پاسخ به سوالات فنی هستید، ما در جلسات مشاوره اختصاصی کنارتون هستیم، تا با اطلاعات بیشتر و بهتری جهت تصمیم گیری و هدف گذاری اقدام کنید.